Haber Detayı
26 Aralık 2015 - Cumartesi 20:21 Bu haber 1429 kez okundu
 
7.Bölge Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Ezan Okuma ve Hafızlık yarışması 14 Nisan 2013 pazar günü okulumuzun koordinatörlüğünde Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi´nde yapıldı
AFİMDER Haberi


Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Ezan Okuma ve Hafızlık yarışması 14 Nisan 2013 pazar günü okulumuzun koordinatörlüğünde Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi´nde yapıldı. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan bölgelerden 7. Bölgedeki Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, İzmir, Isparta Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak illerinden gelen yarışmacılar kıyasıya yarıştılar.

İlimizde misafir olarak gelen yarışmacı öğrenciler ve okulların idarecileri 13 Nisan 2013 Cumartesi günü şehrimize geldiler. Öğle yemeğinin arkasından Afyonkarahisar Kalesi ve şehrin tarihi erleri gezdirildi. Akşam yemeğinden sonra da konaklayacakları Gazlıgöl´ deki termal tesislere götürüldü.

14 Nisan Pazar günü ise Atatürk Kongre Merkezindeki program, yarışma jürilerinin yarışmanın esasları ile ilgili toplantısı ile başladı. Saat 10´dan itibaren önce Hafızlık yarışması yapıldı. Sonra Ezan okuma yarışmasına geçildi. Büyük bir çekişme içinde geçen her iki yarışmada  da jüri üyeleri ilk üç dereceye giren öğrencileri seçmekte zorlandı. Salondaki seyirciler yarışma sırasında duygulu anlar yaşadı.

Programımıza Afyonkarahisar Valisi Sayın  İrfan Balkanlıoğlu, İstanbul Millet Vekili Sayın Feyzullah Kıyıklı, Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa Solak, İl Milli Eğitim Müdürü sayın Metin Yalçın, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü temsilcisi Sayın Mustafa Karaşahin şehrimizin mülki idare amirleri, öğrenci velileri ve çok sayıda izleyici katıldı. Yarışmada dereceye giren öğrenciler şöyle sıralandı.

 

     Hafızlık Yarışması :

1-Ahmet Fatih Gürel İzmir Anadolu İ.H.L.

2-Nurullah Ergenç Manisa Akhisar Anadolu İ.H.L.

3-Yasin Memiş Denizli Cedide Abalıoğlu Anadolu İ.H.L. 

 

     Ezan Okuma Yarışması :

1-Ozan Şen  İzmir Anadolu İ.H.L.

2-Turan Tosun  Denizli Cedide Abalıoğlu Anadolu İ.H.L.

3-Cihat Gümüş Muğla Köyceğiz Anadolu İ.H.L

yarışmada emeği geçen bütün idareci , öğretmen ve öğrencilerimize ,yarışmaya katkıda bulunan değerli hemşerilerimize teşekkür ederiz.

 

Kaynak: (Afimder) - Afimder Haber Editör: İdris Özek
 
Etiketler: 7.Bölge, Hafızlık, ve, Ezan, Okuma, Yarışması, yapıldı,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
AFİMDER BASIN
Anketler
Derneğimizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Arşiv
Radyo Diyanet