Haber Detayı
26 Aralık 2015 - Cumartesi 20:22 Bu haber 818 kez okundu
 
ARAPÇA BÖLGE YARIŞMASINDA OKULUMUZ İKİ DALDA BİRİNCİLİK KAZANDI
4.Uluslararası Arapça Bilgi ve etkinlik bölge yarışması 27 Nisan 2013’de Aydın’da yapıldı. Yarışmaya Afyonkarahisar, Aydın, Antalya, Burdur, Kütahya, Manisa, Muğla, Isparta, Uşak, denizli ve İzmir illerinden Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı
DUYURULAR Haberi


4.Uluslararası Arapça Bilgi ve etkinlik bölge yarışması 27 Nisan 2013’de Aydın’da yapıldı. Yarışmaya Afyonkarahisar, Aydın, Antalya, Burdur, Kütahya, Manisa, Muğla, Isparta, Uşak, denizli  ve İzmir illerinden Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı. Üç kademeli olarak yapılan Arapça Bilgi Yarışmasında Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Hüsna AKSOY, Rumeysa AKAR, Rahime SAVAŞ ve Velid BASATİ’den oluşan grubumuz birinci oldular.

Arapça Etkinlik Yarışmasında ise Hitabet dalında yine Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizden Cavit HONDİ bölge birinciliğini kazandı.

Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisemizin bu başarısında başta okul müdürümüz İbrahim SELVİ’nin ve Arapça dersi öğretmenlerinin üstün gayretleri olmuştur. Derece yapan bu öğrencilerimiz 17-18 Mayıs 2013’de Konya’da yapılacak final yarışması hazırlıklarına hızla devam etmekteler.

Öğrencilerimiz, Konya final yarışmasını da kazandıkları taktirde uluslararası karşılaşmaları için yurtdışında ülkemizi temsil edecekler.

 

Dereceye giren bu öğrencilerimiz için Okul müdürü, şahsi gayretleriyle Gazlıgöl kaplıcalarından 5’er günlük kaplıca imkanlarıyla taltif edildiler.

 

Kaynak: (Afimder) - Afimder Haber Editör: İdris Özek
 
Etiketler: ARAPÇA, BÖLGE, YARIŞMASINDA, OKULUMUZ, İKİ, DALDA, BİRİNCİLİK, KAZANDI,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
AFİMDER BASIN
Anketler
Derneğimizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Arşiv
Radyo Diyanet