Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 21:50 Bu haber 228 kez okundu
 
Darbeler ve Dersler Konferansı Gerçekleşti
AFİMDER Haberi


Önder Afyonkarahisar İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Darbeler ve Dersler” konulu konferans, 1 Mart 2019 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

TBMM 20. Dönem Milletvekili Şevki Yılmaz’ın konuşmacı olarak yer aldığı konferansa,  Afyonkarahisar Belediye BaşkanI Burhanettin ÇOBAN Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet ZEYBEK, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim YURDUNUSEVEN, AFİMDER başkanımız Ahmet AKBABA, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve halkımız katıldı

Darbelerin geçmişten günümüze kadar ülkemizde yarattığı olumsuz etkilerden bahseden TBMM 20. Dönem Milletvekili Şevki Yılmaz, bu tür girişimlerin milletimizin gösterdiği dik duruşla güçlü bir şekilde üstesinden gelindiğini ifade etti. Millet olarak bilinçli ve imanlı olmanın önemine işaret eden Şevki Yılmaz, “Darbeler şeytanın mesleğidir, müslümanlar darbeci değildir.  Peygamberlerden 1 tane darbe yapan yoktur, ilk darbe şeytanındır. Bizim işimiz sevgiyledir.” diyerek ülkemizi ve milletimizi her türlü tehlikeli duruma karşı ayakta tutmanın ancak bu niteliklerle mümkün olacağını söyledi.

Bulunduğumuz coğrafyanın stratejik açıdan önemini vurgulayan Yılmaz, dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı da birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini belirterek, gençleri bu doğrultuda bilinçlendirmek gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: (Afimder) - Afimder Haber Editör: Halil Enes KESKİN
 
Etiketler: Darbeler, ve, Dersler, Konferansı, Gerçekleşti,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Ulusal Gazeteler
AFİMDER BASIN
En Çok Okunanlar
Anketler
Derneğimizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Arşiv
Radyo Diyanet