Haber Detayı
22 Temmuz 2016 - Cuma 15:45 Bu haber 797 kez okundu
 
“Halkın Gücü Helikopterleri ve Tankları Durdurdu”
Millet Camii’nde kıldığı Cuma namazı sonrası vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişimi karşısında demokrasi nöbetinin devam etmesini isteyerek, “Bu saygısız, bu utanmaz, bu seviyesiz tiplere benim milletim bu dik duruşuyla cevabını verdi. Bu dayanışmamız devam edecek, bu duruşumuz devam edecek. Diyorum ki, safları sık tutun, Allah’ın izniyle milletimizi parçalamayacaklar” dedi.
HABERLER Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde yer alan Beştepe Millet Camii’nde kıldı. Namaz sonrasında, kendisine sevgi ve destek tezahüratlarında bulunan vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesinde haince ve terörist bir eylemin gerçekleştirildiğini belirtti.

“İMANLI YÜREĞİNİZLE ONLARI GERİ PÜSKÜRTTÜNÜZ”

O günden bugüne 1 hafta geçtiğini; ancak Türk halkının bir duruş sergilediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle dedi: “Millet olarak sizlere Marmaris’ten bir çağrı yaptım, ‘meydanlara yürüyelim’ dedim ve sizler o andan itibaren meydanlara yürüdünüz. Size karşı uçakları havalandırdılar, tankları yürüttüler, helikopterleri uçurdular. Fakat sizler halkın gücü olarak bütün bu teknolojik imkânları, bu teknolojik gücü, durdurdunuz. Çünkü ‘İmandır o cevher ki İlahi ne büyüktür, / İmansız olan paslı yürek sinede yüktür.’ Onlar paslı yüreklerle yürüdüler; ama sizler o imanlı yüreğinizle onların karşısında durdunuz ve onları geri püskürttünüz. Rabbim sizlerden razı olsun.”

Halkın bu yürüyüşünün, son duyuruyu yapıncaya kadar devam etmesi gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.

“SAFLARI SIK TUTUN”

Vatandaşların ‘Dik dur eğilme, bu millet seninle’ tezahüratlarına, “Hiç endişeniz olmasın, biz sadece rükûda eğiliriz Allah’ın huzurunda” diye cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kula kulluk yok, kula kul olanlar Pensilvanya’da. Hala utanmadan, sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesiz bir tip. Kardeşlerim, bu saygısız, bu utanmaz, bu seviyesiz tiplere benim milletim bu dik duruşuyla cevabını verdi. Bu dayanışmamız devam edecek, bu duruşumuz devam edecek. Diyorum ki, safları sık tutun, Allah’ın izniyle milletimizi parçalamayacaklar. Zafer şüphesiz ki inananlarındır hiç şüpheniz olmasın” diye ekledi.

“VATANDAŞLARIMA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Camii’ndeki vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasını şöyle tamamladı: “Ülkemin 81 vilayetinde bu yürüyüşü devam ettiren vatandaşlarıma şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Ve bu millet, yüce bir millet. Bu millet güçlü bir millet. Bunu burada da gösterdi. Allah bizlerin yar ve yardımcısı olsun. Dik duruyoruz, dikleşmiyoruz ve değerli kardeşlerim, sadece hakkın huzurunda eğiliyoruz. Allah yar, yardımcımız olsun, kalın sağlıcakla.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Camii’ndeki cuma namazı sonrası vatandaşlarla musafâha (tokalaşma) yaptı.

Kaynak: Editör: Mustafa Şengül
 
Etiketler: “Halkın, Gücü, Helikopterleri, ve, Tankları, Durdurdu”,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Ulusal Gazeteler
AFİMDER BASIN
En Çok Okunanlar
Anketler
Derneğimizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Arşiv
Radyo Diyanet