Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 18:29 Bu haber 475 kez okundu
 
İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLER MEHMET AKİF'İ ANDI
ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLÂL MARŞI YAZDIRMASIN!
ÖNDER HABER Haberi


Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümünde milli şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatını sahneledi

Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi, İstiklal Marşı’nın kabulünün 95’inci yılı nedeniyle bir program düzenledi. Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlkokulu’nun salonunda gerçekleşen etkinlikte milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy anıldı. Programa; Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Garnizon Komutanı Deniz Albay Şenol Şahin, belediye başkanı Ali Haydar Bulut, ilçe milli eğitim müdürü Ali Osman Karabayır, ilçe emniyet müdürü Yusuf Kün, jandarma komutanı Yüzbaşı Barış Ekebazı, kurum ve siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.

MİLLETİ GAFLETTEN UYANDIRDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başlayan programda Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdülkadir Yardımcı, “Mehmet Akif, milletinin düştüğü binbir türlü yokluk, yoksulluk ve dertlerine rağmen girişilen savaşlarda asla ümidini yitirmeyen ve herkese de bu ümidi aşılayan isim olmuştur. ‘Sahipsiz bir vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır’ diyerek hem Çanakkale Savaşı’nda hem de İstiklal Savaşı’nda bu milleti gafletten uyandıran, şehir şehir gezip vatanı savunmaya davet eden ve bu anlayışı yaşamının en temel gayesi edinen adamın adıdır Mehmet Akif” dedi.

AKİF’İN HAYATINI OYNADILAR

Yardımcı, “O yaşamı boyunca tam anlamıyla ‘Milletin Şairi’ olmuş ve adını hep arka planda tutmuş, yaşamı boyunca inandığı doğrular uğruna dik durabilmiş, Hakkın ve halkın sesi olmuştur Akif” dedi. Konuşmanın ardından Mehmet Akif’in yaşam öyküsü sinevizyon gösterimiyle izlendi. Program okul öğrencilerinin savaşlarda yorgun düşen bir milletin nasıl ayağa kalktığını anlatan orotoryo ve tiyatro sunumuyla sona erdi. Kaymakam Mesut Yıldırım, böylesi güzel bir program hazırlayıp sunan öğrencileri ve öğretmenleri kutladı.

Kaynak: (Önder) - Önder Haber Editör: Selim DANYERİ
 
Etiketler: İMAM, HATİPLİ, , ÖĞRENCİLER, MEHMET, , AKİF'İ, ANDI,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
AFİMDER BASIN
En Çok Okunanlar
Anketler
Derneğimizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Arşiv
Radyo Diyanet