Haber Detayı
20 Ocak 2016 - Çarşamba 12:55 Bu haber 1309 kez okundu
 
ÖNDER’DEN DİYANET AÇIKLAMASI
Diyanet İşleri Başkanlığı, topluma faydalı olma noktasındaki fonksiyonlarını daha da geliştirerek uzun süredir takdire şayan başarılara imza atmıştır.
ÖNDER HABER Haberi


Diyanet İşleri Başkanlığı, topluma faydalı olma noktasındaki fonksiyonlarını daha da geliştirerek uzun süredir takdire şayan başarılara imza atmıştır. Her kesimden insanımıza ulaşmak için çalışmalar yapan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın etkisiz hale getirilmeye çalışıldığı ve gayretlerine ket vurulmak istendiği aşikârdır. 
 
Diyanet teşkilatına yönelik kasıtlı ve kötü niyetli saldırılar/saptırmalar son günlerde artmış ve İslam Dinini ve Müslümanları rencide eder duruma gelmiştir.
 
Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Dini Bilgilendirme Platformu`na isnad edilerek manipülasyonu tetikleyecek şekilde yapılan kasıtlı, çarpık değerlendirmeler suretiyle, özelde Diyanet İşleri Başkanlığı`nı, genelde yüce  dinimiz İslam`ı hedef alan itibarsızlaştırma girişimleri hız kazanmıştır.
 
Din İşleri Yüksek Kurulu`nun hakkında kapsamlı soruşturma başlatmış olduğu olayla ilgili Diyanet  İşleri Başkanlığı`nın hedef alınmasına ve menfi algı oluşturma operasyonlarıyla yıpratılma teşebbüslerine karşıyız.
 
İslam`ın temel kaideleriyle tezat teşkil eden bir algı oluşturmak amacıyla yapılan izansız, gayriahlâkî değerlendirmelerin İslam`a mal edilmeye çalışılmasını kurum olarak kınıyor, herkesi ortak değerlerimize sahip çıkmaya çağırıyoruz.
Kaynak: (Önder) - Önder Haber Editör: Mustafa Şengül
 
Etiketler: ÖNDER’DEN, DİYANET, AÇIKLAMASI,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
AFİMDER BASIN
En Çok Okunanlar
Anketler
Derneğimizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Arşiv
Radyo Diyanet