Haber Detayı
13 Haziran 2016 - Pazartesi 13:23 Bu haber 959 kez okundu
 
TEOG Birincisi İmam Hatiplerin Gururu Oldu
Uşak'ta, Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) birinci ve ikinci dönem sınavında Türkiye birincileri arasında yer alan Muhammet Yasin Sümter, imam hatip okullarının gururu oldu. Sümter, 240 sorunun tamamını yanıtladı
ÖNDER HABER Haberi


Uşak'ta, Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) birinci ve ikinci dönem sınavında Türkiye birincileri arasında yer alan Muhammet Yasin Sümter, imam hatip okullarının gururu oldu. Sümter, 240 sorunun tamamını yanıtladı. Okuldaki kurslardan yardım aldığını söyleyen Sümter, günlük 300 sorudan 1200 soruya kadar çıktığını ifade etti.

Uşak İmam Hatip Ortaokulu'nda eğitim gören Sümter, 25-26 Kasım 2015'te gerçekleştirilen TEOG birinci dönem ve 27-28 Nisan 2016'da gerçekleştirilen TEOG ikinci dönem sınavlarında 240 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdi. Yaşadığı gururu gazetecilerle paylaşan Muhammet Yasin Sümter, imam hatip okullarında sadece imam olunduğu yönündeki yanlış algıyı yıkmak istediğini belirterek, hedefinin mimarlık olduğunu söyledi.

'Özel ders almadım'

Sınava hazırlanırken özel ders almadığını, dershaneye de gitmediğini vurgulayan Sümter, şöyle konuştu: "Okulumuzdaki kurslarla başardım bunu. Hocalarım ve ailem çok destek oldu. Dersin dışında masa tenisi oynuyorum. Boşluk buldukça kitap okuyorum. Lise olarak Kartal İmam Hatip Lisesi'ni düşünüyorum. Düzenli ve planlı bir çalışmayla bu başarıyı elde ettim. Yıl başında günlük 300 soru çözüyordum, yıl sonuna doğru bin 200'e kadar çıktı. Bana destek olan tüm öğretmenlerime ve aileme teşekkür ediyorum."

Kaynak: Editör: Mustafa Şengül
 
Etiketler: TEOG, Birincisi, İmam, Hatiplerin, Gururu, Oldu,
Haber Videosu
Ulusal Gazeteler
AFİMDER BASIN
Anketler
Derneğimizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Arşiv
Radyo Diyanet